Bewoners van Beijum maken zich zorgen over de verkeersveiligheid op de wijkring. Daarom worden er op vijf plekken op de wijkring busdrempels geplaatst. Deze werkzaamheden vinden plaats in de week van 2 december.
Busdrempels zijn verkeersdrempels die de snelheid van auto’s afremmen, maar waar bussen zonder problemen langs kunnen rijden. Deze worden geplaatst op de wijkring bij de Framaheerd, Sibrandaheerd, Galkemaheerd/Fultsemaheerd, Wilkemaheerd/Eilardaheerd en de Mudaheerd.
Deze maatregelen komen bovenop eerder gemaakte plannen. Er zijn al oversteekplaatsen bij de Bekemaheerd, Atensheerd, Kremersheerd, Mudaheerd en Wibenaheerd verbeterd. Het aantal oversteeklocaties is verminderd, bestaande oversteekplaatsen zijn beter zichtbaar gemaakt, er is extra verlichting geplaatst en er zijn maatregelen genomen om auto’s langzamer te laten rijden en om de aandacht van bestuurders te verhogen.
Daarnaast worden momenteel plannen gemaakt om de maximumsnelheid naar 30 kilometer per uur te verlagen, de Amkemaheerd bij winkelcentrum Beijum Oost opnieuw in te richten, twee drukke oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers te verbeteren, en de verkeerssituatie bij de scholen Dom Helder Camara en De Heerdstee samen met de scholen en de ouders veiliger te maken. Op langere termijn wordt de hele wijkring aantrekkelijker en beter herkenbaar gemaakt. Zo zal de verkeersveiligheid op de wijkring op korte en lange termijn verbeteren.